Finanční podpora

Kam putují finanční prostředky

Spolek je tvořen dobrovolníky, kteří za svou práci nedostávají žádnou finanční odměnu. Naopak výdaje bývají vysoké. Přichází k nám hodně pejsků zraněných lidskou rukou, ve zlém zdravotním a výživovém stavu následkem dlouhodobého zanedbání péče, s pošramocenou duší vinou špatného zacházení. Největším výdajem je tedy veterinární péče – od základních vyšetření, očkování, čipování, přes potřebná léčiva, až po složitější ošetření a operační zákroky. Pro cca 50 chlupáčů v naší péči také potřebujeme zajistit denně kvalitní krmivo a v případě potřeby doplňky stravy. Zároveň stále opravujeme a upravujeme areál útulku tak, aby byl pro pejsky vždy bezpečným místem, kde se budou cítit dobře. 

Finanční pomoc můžete zasílat na transparentní účet 6086327369/0800, který je k nahlédnutí ZDE. Největší pomocí je trvalý příkaz nastavený na částku dle Vašich možností, ale jsme samozřejmě vděční také za každý jednotlivý příspěvek.

Materiální pomoc

Rádi přijmeme také materiální pomoc. Vždy se pro pejsky hodí:

 • kvalitní krmivo – prémiové granule bez kuřecího masa (hovězí, jehněčí), např. značky Fitmin, Calibra, Prospera, granule sensitive a gastrointestinal,
 • jehněčí a hovězí masové konzervy, pamlsky,
 • odčervovací tablety,
 • savé podložky, vlhčené ubrousky,
 • hobliny,
 • hračky,
 • dlouhá přepínací vodítka,
 • pelíšky, deky, povlečení, prostěradla.

Pokud byste chtěli darovat cokoliv jiného a nevíte, jestli se to v útulku bude hodit, kontaktujte nás, prosím.

Materiální pomoc můžete zaslat na adresu sídla spolku (Jménem psa, z. s., Inka Nadymáčková, Kostelní 162, Uherský Ostroh, 687 24), nebo přinést osobně do útulku ve Bzenci, a třeba při té příležitosti vzít některého z pejsků na procházku.

Pokud k nám plánujete cestu, prosím, dopředu nás kontaktujte, abychom s Vámi počítali.

Venčení pejsků

Pokud máte volný čas, který byste chtěli věnovat pejskům bez domova, můžete vzít některého z chlupáčů na procházku, za kterou jsou vždy velmi vděční. Procházka je pro pejsky v útulku zpestřením dne, kdy se můžou na delší dobu dostat ven z kotce a pořádně si užít pohyb, prozkoumávání okolí, pozornost člověka, mazlení.

Útulek se nachází na okraji krásného lesa protkaného písčitými cestami. Můžete si tedy s pejsky užít i delší výlety. Venčit můžete přijít sami, ve skupině, s dětmi. Pokud Vám některý z útulkáčků přirostl k srdci, můžete vzít na procházku právě jeho, pokud je to u daného pejska možné. Jinak Vám vybereme pejska, který je pro Vás na venčení vhodný.

Při venčení je potřeba být vždy obezřetný a zajistit bezpečí psa i okolí. Mít svěřeného pejska stále na vodítku, dobře jištěného, nepouštět ho k ostatním psům, které potkáte, chovat se k pejskovi vlídně a umožnit mu, aby si procházku s Vámi maximálně užil.

Menší děti můžou venčit pouze v přítomnosti zodpovědného dospělého. Starší zodpovědné děti potom i samostatně se souhlasem rodičů.

Venčení je možné ve všední i víkendové dny, vždy po předchozí domluvě. Pokud byste rádi vzali pejska na procházku, prosím, kontaktujte nás.

Virtuální adopce

Virtuální adopce je jednou z možností, jak podpořit pejsky v útulku. Zejména pro pejsky v trvalé péči, tedy staré, nemocné, zraněné, či s problematickým chováním, je virtuální adopce velkou pomocí. Virtuálně adoptovat ale můžete i pejsky, kteří v útulku čekají na nový domov.

Postup virtuální adopce:

 1. vyberete si pejska, kterého chcete virtuálně adptovat
 2. posíláte pravidelní měsíční příspěvek na pejska (ve Vámi zvolené výši); Váš příspěvek nám pomůže hradit jak náklady vynaložené na základní péči o pejska, tak i extra náklady, které jsou právě u pejsků v trvalé péči často nezbytně nutné (např. veteriární zákroky, specielní krmivo apod.)
 3. vystavíme certifikát o virtuální adopci, kde bude uvedeno Vaše jméno a jméno pejska, na kterého pravidelně přispíváte, na pejska se také můžete přijet podívat a vzít ho přednostně na procházku (pokud je to u konkrétního pejska možné). 

Rozhodli jste se pro virtuální adopci?

Prosím, kontaktujte nás.

Další možnosti, jak pomoci

 • Aukce pro útulek – na Facebooku Jménem psa probíhají pravidelně aukce na podporu našich pejsků. Do aukcí můžete jednak darovat věci, které už nepotřebujete nebo Vás už netěší (ale které by si ještě mohl někdo koupit), nebo v nich můžete sami najít něco, co se vám bude líbit, a koupí pejsky podpořit;
 • Sdílení pejsků k adopci na sociálních sítích. Na Facebooku má každý pejsek k adopci svoje album, které jde sdílet na Vašem profilu nebo v různých skupinách – odkaz na alba pejsků;
 • Manuální pomoc – útulek se stále snažíme zvelebovat, víceméně svépomocí. Hodí se tedy vždy šikovné pomocné ruce;
 • Focení pejsků – pokud Vás baví focení, a chtěli byste pomoci, krásné fotky do inzerce jsou vždy plusem při hledání nových domovů pro pejsky;
 • Ostatní – pokud Vás napadne jakákoliv další forma pomoci, kterou byste mohli nabídnout, rádi to s Vámi probereme.