Děkujeme, že uvažujete o adopci

Každý pejsek si zaslouží láskyplný domov

Pokud přemýšlíte o adopci pejska, doporučujeme k předčtení informace níže:

  • postup při adopci
  • nad jakými otázkami se zamyslet před adopcí

Pokud jste seznámeni s podmínkami adopce, vše máte dobře promyšleno, případně už máte i vybraného konkrétního pejska, prosím, kontaktujte nás

Postup při adopci

Tak jako my lidé, i každý pejsek je jiný. Proto bývají u různých pejsků rozdílné požadavky na domov. V albu má tedy každý z nich co nejvíce informací – věk, povaha, jeho dosavadní životní příběh (pokud ho známe), a co je velmi důležité – snášenlivost se psy, fenami, kočkami, jinými zvířaty, vhodnost k dětem.

Pokud máte zájem o pejska a zároveň věříte, že byste mu dokázali nabídnout to, co potřebuje, kontaktujte nás. Probereme vše, co je potřeba – kde a jak bydlíte, jak by pejsek u vás byl ubytovaný, kdo všechno tvoří vaši rodinu, jaká zvířata už s vámi bydlí, kolik času by pejsek trávil doma sám apod. Následně si můžete domluvit návštěvu a přijet se s pejskem seznámit a vzít ho na procházku.

Pokud se oboustranně domluvíme na adopci, dojde při předání psa k podpisu adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku. Jeho výše záleží na konkrétním psovi (obvykle 2.500 – 3.900 Kč) a zahrnuje poplatky za očkování, odčervení, odblešení, čip, případně kastraci a další.

Od adoptivních rodin po adopci očekáváme informace, fotky (příp. videa), abychom věděli, jak se pejskovi v novém prostředí daří, a zda je vše v pořádku. V případě, že se o pejska z vážných důvodů nemůžete dále postarat, je potřeba nás co nejdříve kontaktovat a dohodnout se na opětovnému převzetí psa do naší péče. Bez souhlasu není možné svěřit psa třetí osobě. Je potřeba nás informovat také o závažných situacích, jako jsou útěk, vážné onemocnění či úmrtí psa.

Než si adoptujete pejska

Na co si odpovědět před adopcí

Pejsek s vámi stráví možná deset, patnáct let. Bylo by tedy nyní dobré zvážit pár věcí:

  • Budu mít na něj čas?
  • Poskytnu mu všechno, co potřebuje? Teplé místo na spaní v blízkosti svých lidí, plné misky (žrádlo, voda), pohlazení a lásku…
  • Budu se mu náležitě věnovat? Venčit ho, hrát si s ním, navštěvovat s ním veterinu pro pravidelná očkování, kontroly a samozřejmě také v případě zdravotních potíží?
  • Budu mít finanční prostředky na případnou léčbu?
  • Postarám se o něj až do konce? V době jeho stáří, při jeho případné nemoci?
  • Kdyby se mi v životě udála velká změna – stěhování, narození miminka, rozchod s partnerem/partnerkou… Budu ochotný/á vždy vytvořit podmínky tak, aby pejsek zůstal se mnou?

Dále je třeba zvážit, jaký pejsek se hodí právě pro vás. Velký? Menší? Štěně? Mladší dospělý? Starší? Aktivní? Klidný? Váš životní styl a zkušenosti by pro něj měly být vhodné a jeho povaha by měla být vhodná pro vás. Stejně tak není dobrý nápad pořídit si štěně, pokud máte potíže pohybového aparátu, či venčit velkého psa, pokud máte méně fyzických sil (děti, drobná žena, senioři).

Pes není dárek, překvapení ani živý alarm

Pes není věc. Žádné živé zvíře není věc, tedy ani dárek. Pejsky nedáváme do adopce „jako dárek“ ani „jako překvapení“ k Vánocům, k narozeninám, za vysvědčení… Pejsky také nedáváme do adopce jako „živý alarm“ na zahradu či do firmy – celé dny bez kontaktu s jeho blízkými lidmi. O řetězu už vůbec nemluvě! Pes je člen rodiny, nikoli věc k odložení mimo přítomnost svých blízkých lidí.

Pokud se chcete poradit, jaký pejsek by pro Vás byl vhodný, nebo se chcete zeptat na více informací ohledně konkrétního pejska, prosím, kontaktujte nás

Pejsci, kteří aktuálně čekají na nový domov ...

LEVI

Přátelský, umazlený, aktivní, hravý, chytrý, učenlivý, zvyklý na bydlení v bytě.

PLUTO

Velmi chytrý a učenlivý, umí základní povely, zná nose touch apod., přátelský k dospělým i dětem. Zvyklý na bydlení v bytě.

TARA

Milá, přátelská, vděčná za každou pozornost a pohlazení, komunikativní, chytrá, učenlivá, přizpůsobivá, na nové prostředí si snadno zvykne. Středně aktivní, vhodná i do bytu.

DASTY

Dovede být přátelský, milý, hravý, dojde si pro pomazlení. Dobrý hlídač.

NERO

Přátelský k lidem, aktivní, hravý, vášnivý aportér. Pracovitý, učenlivý, zvládá základní povely.

NO k adopci

BAX

Přátelský, milovník lidí a procházek.

BETTY & KIM

Veselá dokonale sehraná dvojka s nejkrásnějšími psími úsměvy, vděční mazlíci, přátelští ke všem, dvojitá nálož lásky.

LEX

K lidem, které zná, je velký mazel a super parťák. Zvládá základní povely, na vodítku netahá, rád se učí novým věcem, je hravý, má rád vodu. Bude rád za každou aktivitu.

ŠARYK

Věrný, vděčný, nenáročný, mazel.

BEN

Dobrák s milou a přátelskou povahou, vděčný a nenáročný. Je kamarád s každým. Myslí je stále mlaďoch milující hračky, balónky, fotbálek, procházky, mazlení.

LEO

Přátelský, veselý, vděčný hebký méďa, který miluje mazlení, běhání a procházky. Velký mazlivec k dospělým i dětem.

DOROTKA

Chytrá, učenlivá, ochotná, přátelská, milá, vždy usměvavá, akční, vhodná k dětem.

ŠOTY

Milý, mazlivý, ke svým lidem přátelský, vděčný, nenáročný. Miluje procházky.

DENY

Veselý, hravý mazel. Přátelský k lidem, kteří se mu líbí. Zvyklý v bytě. Miluje běhání, hračky, aportky, procházky, mazlení.

ELI

Klidná, přátelská, umazlená, vděčná za každou pozornost a pohlazení. Miluje procházky, pěkně chodí na vodítku. Může do rodiny k aktivním seniorům, i k větším dětem.

BERTÍK

Přátelský, nenáročný, vděčný za každou pozornost a pohlazení. Miluje procházky a mazlení. Je vhodný do rodiny k aktivním seniorům i k dětem. Zvyklý na bydlení v bytě.

KUKY

Veselý, hravý. Miluje hračky, aportky, procházky, mazlení, pamlsky.

ANGEL

Jemná, citlivá, veselá, mazlivá, chytrá, učenlivá. Může do rodiny k větším dětem.