Jménem psa, z. s. – Jak to u nás funguje

Jménem psa“ se zastáváme těch, kterých se zastane málokdo.

Jménem psa“ pomáháme těm, kteří jsou většině lidí lhostejní.

Jménem psa“ vracíme do života ty, kteří by o něj jinak přišli.

Spolek Jménem psa, z. s. se sídlem v Uherském Ostrohu (okr. Uherské Hradiště) je organizace dobrovolnické dočasné péče pro psy bez domova. Pro chlupáče menšího vzrůstu, nemocné, staré je samozřejmostí ubytování ve vnitřních prostorách domu. Pro ty velké jsou připraveny venkovní kotce se zateplenými boudami.

Život naštěstí nekončí

Některé pejsky, kteří k nám přicházejí, oddělila od milovaného páníčka smrt či vážná nemoc. Jiní neměli štěstí na předchozí majitele či potkali jiné zlé lidi – byli týráni, žili v nevhodných podmínkách, byli vyhozeni. Příchod k nám pro ně často znamená záchranu života. Chceme, aby u nás poznali hezčí život, který završí nalezení nového domova. U nás se zotavují tělesně i psychicky a připravují se tak na budoucí začlenění do své nové rodiny.

Aby bylo lépe

Po příjezdu k nám absolvuje každý pejsek veterinární vyšetření, které určí jeho zdravotní stav a další péči. Po případné léčbě a socializaci, až je tedy chlupáč připraven odejít do nové rodiny, mu vytvoříme fotoalbum s informacemi a hledáme ten nejlepší nový domov.

Nalezení vhodné rodiny

Když je pejsek připravený odejít do nového domova, inzerujeme ho na sociálních sítích a mezi zájemci vybíráme nejvhodnější rodinu. Důležité je, aby se rodina a pejsek k sobě hodili – zajímají nás informace o tom, kde by pejsek žil (dům, dům se zahradou, byt), se kterými všemi členy domácnosti by žil, jaká má zájemce další domácí zvířata kvůli snášenlivosti, jaké má zkušenosti se psy, jaký má denní rytmus (zaměstnání, pobyt mimo domov, možnosti venčení).

Do nového domova

Zájemci přijíždějí pejsky navštívit. Při návštěvě se dovídají o nejvíce informací o daném pejskovi – především o jeho povaze, chování a zdravotním stavu.

Do nového domova odchází pejsek řádně odčervený, zbavený vnějších parazitů, očkovaný, čipovaný, s adopční smlouvou (mj. zakotvena podmínka kastrace po začlenění do nového domova). S novými majiteli zůstáváme v kontaktu a vždy rádi uvidíme nové fotky a zprávy, jak si náš bývalý svěřenec vede, jak žije a roste.

Z pekla ven aneb smysl naší práce

Pejsci, kteří k nám přicházejí, se bez výjimky dostali do těžké situace – ztratili svou původní rodinu, někdo jim ublížil, vyhodil je, někteří v životě ani nic jiného než nevhodné podmínky či týrání nepoznali. Mnozí přicházejí zranění, zbití, se zdravotními komplikacemi, vystrašení. Některé provází výhrůžka smrtí od bývalého „pána“, od které je často dělily jen chvíle. Mnohdy pro ně už jen příjezd k nám znamená holé přežití.

V dočasné péči je možné se pejskům individuálně věnovat a dát jim šanci na návrat do šťastného psího života. Dát jim prostor uzdravit se. Trpělivě je učit novým věcem a zvykat je na různé členy domácnosti – dospělé, děti, další psí kamarády, další zvířata. A věřte, že když nám přijdou fotky z domovů, kde si bývalý psí nešťastník spokojeně hoví na gauči jako opečovávaný miláček rodiny – že v nás vyvolávají pocit k nezaplacení.

V následujícím albu najdete šťastné chlupáče, kteří už mají své doma a užívají si pozornosti nových páníčků. Přesně proto to děláme, přesně proto vidíme ve své práci smysl!

Album – Pozdravy z nových domovů