Postup při adopci

Tak jako my lidé, i každý pejsek je jiný. Proto bývají u různých pejsků rozdílné požadavky na domov. V albu má tedy každý z nich co nejvíce informací – věk, povaha, jeho dosavadní životní příběh (pokud ho známe), a co je velmi důležité – snášenlivost se psy, fenami, kočkami, jinými zvířaty, vhodnost k dětem.

Chci adoptovat pejska…

Pokud máte zájem o pejska a zároveň věříte, že byste mu dokázali nabídnout to, co potřebuje, zavolejte nám na +420 776 744 565 nebo napište na e-mail Inka.Nadymackova@seznam.cz (velká pomoc pro nás také bude, když vyplníte předadopční dotazník – ke stažení
ZDE – a zašlete ho na tento e-mail). Probereme vše, co je potřeba – kde a jak bydlíte, jak by pejsek u vás byl ubytovaný, kdo všechno tvoří vaši rodinu, jaká zvířata už s vámi bydlí, kolik času by pejsek trávil doma sám apod. Následně si můžete domluvit návštěvu, při které se přijedete na pejska podívat.

Podepisujeme adopční smlouvu

Pokud se oboustranně domluvíme na adopci, dojde při předání psa k podpisu adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku. Jeho výše záleží na konkrétním psovi (obvykle 1500-2500 Kč) a zahrnuje poplatky za očkování, odčervení, odblešení a čip.

Děje se něco? Pište nám

Vždy budeme rádi za každou krásnou novou zprávu z nových domovů, na své svěřence se průběžně ptáme. V případě, že se o pejska z vážných důvodů nemůžete dále postarat, prosím co nejdříve informujte dle adopční smlouvy předsedkyni spolku Inku Nadymáčkovou kvůli opětovnému převzetí psa do dočasné péče. Není možné svěřit psa třetí osobě. Zároveň prosím ihned informujte spolek také v eventuálním případě útěku, dále také při vážné nemoci či úmrtí psa.